Állatok nyelvén

Ezt az oldalt ajánlom minden állatbarát, állatszeretőnek! Remélem hasznos információkhoz juttok!

A coloradói Snowmass Village-ben már 14 autót is feltört az az anyamedve, aki kajára vágyott bocsai számára.

 

A kétmázsás anyamaci, kitépte az autó ajtaját, majd átkutatta a járművet elemózsia után. Ezután három kis bocsa kényelmesen elhenteredett a hátsó ülésen, míg a mama további kocsikat "tesztelt". 

Az idei nyár különösen fülledtre és szárazra sikeredett, ezért sok olyan élelmiszerforrás apadt el, ami a macikat tápanyaghoz juttatja: ezért aztán mind közelebb és közelebb merészkednek az emberhez, hogy kielégítsék szükségleteiket. 

Szerencsére a "kocsibontó" anyamedve és bocsai senkit sem bántottak, de a hatóság arra kéri a környék lakóit, hogy ne hagyjanak kaját az autókban, mert így könnyen medvébe futhatnak...


Farkánál fogva húzta ki borját a víznyelőből a kétségbeesett elefántmama egy sor turista szeme láttára.

 

A nőstény és öt hónap körüli nagyobbik borja gond nélkül átkelt a „vizes árok akadályon", de a legkisebb, az egy hónaposnyi majdnem belefulladt. Anyja még idejében észrevette, és azonnal kicsinye segítségére sietett. És bár az elefánt sosem felejt, az apróság valószínűleg elfelejtette, hogy a vizes lyukba nem szabad belemenni. 

Hihetetlen aggodalommal, mint egy igazi anya próbálta kétségbeesve kihúzni a kiselefántot a sárból. Ha otthagyja, és beleragad, akár el is pusztulhatott volna. 


Az ausztrál búvárok egy férget, egy csigát és egy színtelen felemáslábú rákot találtak az új-zélandi barlangban.

 

A felemáslábú rák hat-nyolc milliméter hosszú, és a búvároknak sikerült megfigyelniük, amint sziklákon mászik keresztül. Az állatot a Paraleptamphopus nemzetségbe sorolták be, amelynek képviselői 40 méteres mélységig fordulnak elő. 

Graham Fenwick, az új-zélandi Nemzeti Víz- és Légkörkutató Intézet kutatója egy évet töltött azzal, hogy a rákocskát összehasonlítsa az ismert fajokkal. A parányi, másfél milliméter átmérőjű csigát és a nyolcmilliméteres férget 15-34 méter közötti mélységben találták meg. 

Az intézet közlése szerint a búvárok egy másfél évvel ezelőtt szervezett expedíción fedezték fel az állatokat a Déli-szigeten fekvő Nelson közelében, de megfigyeléseiket csak most hozták nyilvánosságra. Az Arthur-hegylánc oldalát ott számos barlang tarkítja, egy részük pedig a tengerszint alatt fekszik. 

A búvárok a 6,5 fokos vízben 194 méteres mélységig merültek a Pearse Resurgence barlangban. Világszerte mindössze tíz olyan víz alatti barlang létezik, amelyben a búvárok ennél mélyebbre tudtak hatolni.



A világ legnagyobb fogságban élő sósvízi krokodiljává nyilvánították Lolongot, a Fülöp-szigetek déli partjainál tavaly befogott krokodilt, amely 6,17 méteres hosszával és több mint egytonnás súlyával immár hivatalosan is megelőzte Cassius nevű ausztrál társát.

 

A krokodilt tavaly szeptemberben ejtették fogságba Mindanao szigetén, Bunawan város külterületén. Az állat most lett hivatalosan Guinness-világrekorder. A korábbi világcsúcstartó hüllő, Cassius az ausztráliai Cairns állatparkjában él, és 5,48 méter hosszú. Mielőtt elkapták, Lolong hosszú időn át tartotta rettegésben a települést: feltételezések szerint felfalt egy környékbeli halászt, egy 12 éves kislányt és egy vízibivalyt is. 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 10
Heti: 15
Havi: 15
Össz.: 8 156

Látogatottság növelés
Oldal: Hírek
Állatok nyelvén - © 2008 - 2024 - allatoknyelven.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »